Yeni Single: Bugün 14.10.2018

Burak Buyruk ilk albümü Yalnızlık Abidesi ve yorumcu olarak yer aldığı Sen Bir Gülümse'nin ardından bugün itibariyle yeni şarkısı Bugün'ü yayımladı.

Sözü ve müziği Burak Buyruk'a ait şarkının düzenlemesini ve mixini Emrah Alpat yaptı.

Sanatçı yeni şarkısı Bugün'ün, hayatlarında radikal değişiklikler yapmak zorunda kalan insanların, bir ülkeden, bir insandan, kök saldıkları hayatlardan gidenlerin, gitmek durumunda olanların daha derinden duyacağı bir şarkı olduğuna inanıyor. Bir tür umuda yolculuk...

Şarkıyı aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=36gyeEANbWk
Yeni Single: Talha Maraş ft. Burak Buyruk 6.6.2018

100'ün üzerinde kendine ait bestesi olan Burak Buyruk bu projede sözü ve müziği Talha Maraş'a ait olan Sen Bir Gülümse adlı şarkıyı yorumladı. Şarkı, tüm dijital platformlarda ve klibiyle birlikte Youtube'da yayımlandı. Şarkının müzik prodüktörlüğünü Özer Dönerkaya üstlendi.

Klibin yönetmenliğini Onur Doğan, görüntü yönetmenliğini Ferhat Kılıç yaptı. Ezgi Künktakan ve Adıhan Şentürk klipte oyuncu olarak yer aldılar. Ayrıca kamera asistanları Seyit Çalışkan ve Uğur Doğan, drone operatörü Melih Altınterlik ve makyöz Zeynep Yeşildağ klipte emeği geçen diğer isimler oldular. Klip Germir Palas Hotel'de çekildi.

Klip ve şarkı için:
https://www.youtube.com/watch?v=5D4Ut6BmnHI
Ofisten Sahneye Jüri Üyeliği 14.10.2017

Burak Buyruk, her sene düzenlenen Ofisten Sahneye adlı şirketler arası müzik yarışmasının bu seneki jürisi oldu. Ayrıca jüri olarak Kargo'dan Selim Öztürk ve müzisyen Seran Bilgi yer aldı.
Üçüncü Video Dibe Vur Yayında! 3.10.2017

Burak Buyruk ilk albümü Yalnızlık Abidesi'nden Dibe Vur adlı şarkısına çektiği videoyu Netd kanalında yayınladı.

Klibin eğlenceli ve orijinal karakteri Yavuz Ömer Müftügil, nam-ı diğer Yeşilköylü kovboy, 60 yıldır İstanbul’da kovboy gibi yaşıyor. Filmlerde rol almış, Cem Karaca ve Barış Manço gibi isimlerle sahneye çıkmış. Gençken izlediği western filmlerinden etkilenip kovboy gibi yaşamaya karar vermiş.
Şarkının cesaret ve inanç aşılayıcı sözleri ve enerji veren temposu ile Yavuz Ömer Müftügil’in pozitif, eğlenen ve eğlendiren, umudu kaybetmeme ve yaşama bağlı kalma mesajı veren tavırları ve dansları güzel bir bütünlük oluşturdu.

Videoyu Erol Civan çekti, kurgusunu Çağatay Tütüniş yaptı. Mekan ayarlamada Gökhan Uğur, lojistik konusunda Kıvanç Arıkan ve sette Kübra Kösem destek verdi.

Aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:
https://youtu.be/pk_RNyC0R3A

Konser - Hayal Kahvesi 2.5.2017

Burak Buyruk, ilk albümü Yalnızlık Abidesi ve özenle seçtiği cover şarkılarla 2 Mayıs Salı günü Hayal Kahvesi Beyoğlu'nda sahne aldı.
İkinci Video Yalnızlık Abidesi Yayında! 2.5.2017

Albümün ikinci klibi albüme adını veren Yalnızlık Abidesi adlı şarkıya çekildi.

Alttaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/watch?v=Xr8K_XxcC7k

Klibin yönetmenliğini Onur Doğan, yapımcılığını Burak Buyruk yaptı.

Kostüm tasarımı ve stil danışmanlığını Çiğdem Karavit üstlenirken, saç ve makyaj konusunda Zeynep Yeşildağ katkıda bulundu.

Klibin kadın karakterini oyuncu Gizem Denizci canlandırdı. Yakup LalikYağız DenizciBaran Çetinbaş ve Hidayet Tılı müzisyen olarak görev aldılar.

Selim DilmenEsma Güngören ve Ersin Sel çekim ekibini oluşturdu.

Ayrıca TrendyTopuk'a katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz.
İlk Klip Dönüş Yok Netd'de Yayında! 10.4.2017

Burak Buyruk, insanın geçmişinden geleceğine taşıdığı psikolojik arızalardan ve bu arızalar sebebiyle ilişkilerine ve hayatına verdiği zararlardan yola çıkarak yazdığı Dönüş Yok adlı şarkısına albümün ilk klibini çekti.

Toplamda 18 saat süren çekimlerde Reşadiye'de özel bir villa kullanıldı.

Klibin yönetmenliğini Onur Doğan, yapımcılığını Burak Buyruk yaptı.
Stil danışmanlığını Çiğdem Karavit üstlenirken, makyöz ve kuaför olarak Zeynep Yeşildağ katkıda bulundu.
İnci İren mekan sponsorluğu konusunda yardımcı olurken, Peri İstanbul ekipman konusunda destek verdi.

Klip 5 Nisan 2017 itibariyle Netd'de yayınlandı.

Klibi aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=L_Ykq3-fqD8Yalnızlık Abidesi Yeniden Dijital Mecralarda Yayında! 9.4.2017

Burak Buyruk'un 8 şarkılık ilk albümü Yalnızlık Abidesi 2017 Nisan başı itibariyle Arpej Yapım etiketiyle yeniden tüm dijital mecralarda yayınlandı.

Spotify:
https://open.spotify.com/album/2NFzPUP3lds8JQgouY2itI

Itunes:
https://itunes.apple.com/tr/album/yaln%C4%B1zl%C4%B1k-abidesi/id1222599989

Türk Telekom Müzik:
https://www.turktelekommuzik.com/#/album-Yalnizlik_Abidesi__-508824

Fizy:
http://fizy.com/#!/album/--/yalnizlik-abidesi/MzYxNDk3NDc2Mzk1Mg/--/sarkilar/karisik

Deezer:
http://www.deezer.com/album/15837822
Düşsel Görüntü Avcısı 27.12.2016

Burak Buyruk müzik çalışmaları dışında özel bir ilgi duyduğu fotoğraf alanında Düşsel Görüntü Avcısı kimliğiyle avladığı görüntüleri artık yeni http://instagram.com/dreamyimagehunter adlı hesabında paylaşıyor.
Bekleriz...
Akustik Şekil 9.12.2016

Burak Buyruk kendi şarkılarından ve albüm çalışmalarından bağımsız olarak 80'ler, 90'lar ve 2000'lerden çok sevdiği indie, new wave, pop ve rock şarkılarından oluşan bir repertuar ve Akustik Şekil adını verdiği programıyla Muaf'ta sahne aldı.
Hikmet Demirkol Yazdı... 5.6.2016

Hürriyet.com.tr'nin değerli müzik yazarı Hikmet Demirkol, 2 Haziran 2016 tarihinde, köşesinde, Yalnızlık Abidesi ile ilgili övgü içeren bir yazı yazdı...

"Buyruk'un şarkılarındaki farklı tonu ve yenilikçi etkisi dikkat çekerken, şarkıları pop ve rock türlerinin etrafında ustaca geziniyor. Yeni ve kaliteli müziğin her zaman dinleyicisine ulaşacağına inanan biri olarak, Burak'a kulak vermenizi, şarkılarındaki hikayelere ortak olmanızı öneririm."

Kaynak: http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/hikmet-demirkol_481/kilyos-sahili-hafta-sonu-muzige-doyacak_40112273
Konser - Hard Rock Cafe 3.6.2016

Burak Buyruk 2 Haziran Perşembe akşamı albüm tanıtım konserleri dizisine Hard Rock Cafe'de devam etti.
Söyleşi - Bugunbugece.com 13.5.2016

Bugunbugece.com'dan Ece Özden ile albümün zamanlamasını, ruhaniyetini, nedenlerini ve nasıllarını konuştuk...

Söyleşi için: https://burakbuyruk.wordpress.com/2016/10/30/bugunbugece-roportaji/

Söyleşinin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı Fehime Akdoğan'a teşekkür ederiz.
Yavuz Hakan Tok Yalnızlık Abidesi'ni yazdı... 13.5.2016

Milliyet Sanat'ın değerli müzik eleştirmeni Yavuz Hakan Tok 13 Mayıs 2016 tarihli övgü dolu yazısında Burak Buyruk'un ilk albümü Yalnızlık Abidesi'ni yazdı...
 

"Daha 20’li yaşlarına bile gelmeden ilk grubunu kuran ve müziğe okullu değil alaylı olarak başlayan Burak Buyruk, bir dönem İngiltere’de yaşamış ve orada da müzikle mesaini devam ettirmiş. Başka başka işler yapıyorken dahi şarkı yazmaya devam eden Buyruk, nihayet 2010 yılında ilk teklisi “Koşan Adam” ile dinleyici karşısına çıkmış. Buyruk’un ilk albümü “Yalnızlık Abidesi” ise 2015 yılının Şubat ayında Sekiz Müzik etiketiyle yayımlandı.
 
Geçtiğimiz bir sene içerisinde ülkede çok fazla şey yaşandı ve her seferinde en büyük hasarı hep müzik aldı biliyorsunuz. İleride bugünler nasıl anlatılacak bilmiyoruz ama bu dönemlerde albüm çıkaranların, özellikle de yıllarca emek verdikleri ilk albümlerini çıkaranların bu şanssız günleri hiç unutmayacakları aşikar. Burak Buyruk da bunlardan biri oldu olmasına ama hiçbir albümü keşfetmek için geç değildir; iş ki albüm keşfedilmeye değer olsun. Kaldı ki Burak Buyruk albümünün arkasında durabilenlerden.
 
Albümde ilk tekli şarkısı “Koşan Adam” da dâhil olmak üzere, toplam sekiz şarkı var. Şarkıların tamamının söz ve müzikleri Burak Buyruk tarafından yazılmış. Düzenlemelerde ise üç şarkıda Sertaç Ekiz, üç şarkıda Emrah Alpat, iki şarkıda da İlkin Kitapçı isimlerini görüyoruz. 
 
“Bana biraz daha alkol,” başta olmak üzere, sloganlarla dolu, kolay eşlik edilebilir “Yalnızlık Abidesi”, tam bir konser şarkısı. Nefesli ve vurmalı sazların şarkıya kattığı coşku kadar bas yürüyüşü de insanın içini kıpır kıpır yapan türden. Enstrümanların bilgisayar “edit” programının kanallarında hizaya sokulmuş ruhsuz öğeler gibi tınlamadığı, elektronik unsurların bile kanlı canlı ses verdiği albümün en iyi şarkılarından biri ikinci sırada yer alan “Kollarımda”. Ardı ardına gelen “Dibe Vur” ve “Koşan Adam”, enerjisi yüksek, dinleyende harekete geçme güdüsü yaratan şarkılar. Gerçi bu umutlu ve enerjik hal, albümün bütününe hâkim. “Aşk İstiyorum” da böyle bir şarkı mesela, “Enteresan Hayat” da. Başından sonuna “pop-rock” bir havada süren albümün pop tarafı en ağır basan iki şarkısı “Dönüş Yok” ve “O Artık Beni İstemiyor”, özellikle düzenlemeleriyle dikkat çeken şarkılar. Görünen o ki, Sertaç Ekiz, albümün yapımcısı olmanın ötesinde, aranjör olarak da dikkatlerden kaçmaması gereken bir müzisyen.
 
Daha güçlü bir “sound”, daha parlak bir “mix” ve “mastering” olabilir miydi? Elbette olabilirdi ama işin o kısmı ne çare ki dönüp dolaşıp çalışılan stüdyoya, kullanılan ekipmana, yani paraya bakıyor ve bir ilk albüm için altından kalkılabilecek bir yük değil. Mevcut imkânlarla yapılabileceğin en iyisini yapabilmekse bir başarı. Tıpkı Burak Buyruk’un yaptığı gibi."


Kaynak: http://yavuzhakantok.blogspot.com/2016/05/dinlediklerim.html


 

Konser 30.3.2016

Burak Buyruk 15 Nisan Cuma akşamı Yalnızlık Abidesi albümü ve titizlikle seçilen cover şarkılarla Line Music Club'ta olacak...
22:00'da başlayacak konserin kapı açılışı 21:00...
Söyleşi - Müzik Ekspres 29.3.2016

Müzik Ekspres'le gerçekleştirdiğimiz söyleşide hem albüm hem geçmiş hakkında paylaşımlarımız oldu. Ayrıca sektördeki zorluklardan ve sıkıntılardan açık ve sansürsüz bir dille bahsettik.

Söyleşi için: http://www.muzikekspres.com/burak-buyruk/

Sevgili Kadri Karahan'a teşekkürler...
Rock Fm - Radyo Programı 14.2.2016

94.5 Rock Fm'de Ozzy ile Türkçe Rock programının bugünkü konuğu Burak Buyruk oldu...

Yalnızlık Abidesi adlı ilk albümümüzün Rock Fm'de ilk kez tanıtılmasının Sevgililer Gününe denk gelmiş olması da oldukça güzel bir anı oldu...

Programın gerçekleşmesinde emeği geçen Hüseyin Öğüt'e teşekkürler...
Konser 24.12.2015

Burak Buyruk konserler serisine 24 Aralık'ta İstanbul Bronx'ta devam etti...

Tüm fotoğraflar için: https://www.facebook.com/burakbuyrukcom/
Röportaj 16.12.2015

Vatan gazetesiyle yaptığımız röportaj gazetenin bugünkü baskısında yer aldı.

Röportajı aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz...

http://www.gazetevatan.com/muzigimde-yalnizlik-duygusu-var-894898-makaron/
Konser 4.12.2015

Burak Buyruk konserler serisine 3 Aralık perşembe akşamı Monc Live'da sahne alarak devam etti.
Rock Fm - Günün Beşlisi 22.10.2015

Burak Buyruk 99.4 Rock Fm'de bugünkü Günün Beşlisi programında Ozzy'nin konuğu oldu. Canlı bağlantıyla gerçekleştirilen programda Burak Buyruk şu şarkıları seçti:

*Simple Minds - Hypnotised
*The Tea Party - Psychopomp
*Radiohead - 2+2=5
*Sonic Youth - Kool Thing
*Elbow - Grounds for Divorce

Programın gerçekleşmesinde emeği geçen Hüseyin Öğüt'e teşekkürler...
TRT Kent Radyo - Radyo Programı 28.8.2015

Burak Buyruk 28 Ağustos cuma akşamı saat 23:00'da TRT Kent Radyo'da Mine Ayman'ın sunduğu Enikonu Sohbet programının konuğu oldu.
Canlı performansın gerçekleştirildiği programda sanatçıya sahnede olduğu gibi gitarıyla Emrah Akar eşlik etti.
Konser 20.8.2015

Burak Buyruk ilk albümü Yalnızlık Abidesi'nin konserler dizisine geçtiğimiz 16 Ağustos pazar günü Mask Live Music Club'da yeniden sahne alarak devam etti.

Etkinlik ile ilgili görseller: http://www.facebook.com/burakbuyrukcom
Murat Beşer Yalnızlık Abidesi'ni yazdı... 2.8.2015

Cumhuriyet Gazetesi Kültür Sanat'ın değerli yazarlarından Murat Beşer 2 Ağustos tarihli yazısında Burak Buyruk'un ilk albümü Yalnızlık Abidesi'ni yazdı.

"Duran Adam Gezi Direnişi için ne anlama geliyorsa, tanınmasına vesile olan “Koşan Adam” şarkısı da Burak Buyruk için aynı şey. 2010 yılında ilk single olarak yayınlanan şarkının, azımsanmayacak bir evveliyatı var.

Kendi sözüne, müziğine kitlenen pop-rock şarkıcısı Burak, ilk topluluğu Pozitif’i 1993 yılında kurmuş, Nükleer Santrale Hayır konserlerinde çalmış. Sosyoloji okumuş, Londra’larda yaşamış, dönüşte kurumsal hayatın takım elbisesiyle tanışmış. Sonra kravatı fora ettiği gibi bir topluluk kurmuş: Filmstar adıyla İstanbul’un namlı barlarında çalmış.

İlk albümü “Yalnızlık Abidesi”, yıllardır biriktirdiği şarkıların meyvesi.

Burak’ın şarkıları ideallerle hayatın gerçekleri arasındaki açıdan besleniyor. Tükenmişlik, yabancılaşma, kaçış, fantastik hayaller, hayal kırıklıkları ve küçük umutlar satırlar arasında resmigeçit yaparken, tüm şarkıları dikine kesen şey aşk. Yani onun meziyetleri sayfasına yazılacak ilk satır şüphesiz şarkı sözleri. Güfteleri ve vokalini de yabana atmamalıyız tabi.

Neşeyle hüznü iç içe yaşatan bu akustik tınılı albüm “Neredesin Firuze”nin devam filmine rahatlıkla soundtrack olabilir. O artık elinde albümüyle koşan bir adam, azıcık hızlanırsanız yakalayabilirsiniz."

Naim Dilmener Yalnızlık Abidesi'ni yazdı... 4.7.2015

Ünlü müzik eleştirmeni Naim Dilmener, 4 Temmuz tarihli yazısında, Hürriyet Kelebek'teki köşesinde Burak Buyruk'un ilk albümü Yalnızlık Abidesi'ni yazdı.

Kendisinin övgü dolu yazısı aşağıdadır:

"Epeydir rastlanmadık ölçüde yeni, taze ve iç açıcı bir sound'la geldi Burak Buyruk. İlk grubu Pozitif'i 1993 yılında kuran ve o günden beri (D&R'larda mağaza müdürlüğü dahil) çok sayıda (dolaylı ya da doğrudan doğruya müzikle ilgili) işle uğraşan Buyruk'un albümü rock tabanlı bir pop olarak özetlenebilir. Ama sıradan ya da standart pop değil. Vokal becerisi ile kelimeleri/cümleleri havalandıran müzisyen, Mirkelam ve Mansur Ark'ın yaptıklarına yakın bir hissiyat ile ritme taklalar attırıyor. Ve altta hep sağlam bir rock... Piyasanın kuraklığını hafifletebilir."

Bağlantı:  http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/keyif/29450468.asp?noMobile=true

İlk Konser 12.6.2015

Burak Buyruk ilk albümü Yalnızlık Abidesi'nin ilk konserini 11 Haziran akşamı Mask Live Music Club'da verdi.

Detaylar: http://www.facebook.com/burakbuyrukcom
Karma Türk - Radyo Programı 15.5.2015

Burak Buyruk, 14 mayıs perşembe günü 20:00 - 22:00 arası radyo Karma Türk'te Hüseyin Öğüt'ün sunduğu 'Bir Şarkı Tut' programının konuğu oldu.
Programda albüm şarkılarının yanısıra en sevdiği sanatçıların şarkılarını da yorumladı...
İlk Albüm - Yalnızlık Abidesi 15.4.2015

Duygusal bir ukalanın iç hesaplaşmaları ve şiddetli yalnızlık duygusu tarafından tetiklenen şarkılar...

Burak Buyruk'un ilk albümü Yalnızlık Abidesi başta Itunes olmak üzere Ttnet, Turkcell, Spotify ve Deezer gibi tüm yasal platformlarda dinleyiciye sunulmuştur.

100'ün üzerinde sözü ve müziği kendisine ait şarkının 8'i bu albümü oluşturmaktadır.

Ruhunuzu ve kulağınızı zorlayacak şarkıları ile Burak Buyruk, bu yılın en güçlü albümlerinden birini Sekiz Müzik Yapım etiketiyle müzikseverlere sunuyor.

Albümün ilk klibi sonbaharda servis edilecek.

I-tunes: http://itunes.apple.com/tr/album/yaln-zl-k-abidesi/id961644016
Spotify: https://play.spotify.com/album/0PsrBjLfbkucOYlXQb9vI1
Deezer: http://www.deezer.com/album/9575056


#YalnızlıkAbidesi